جمعه 3 آبان 1392 @ 14:02

سنگ اندازی در مسیر پالایشگاه سامان : اصفهان با هرگونه واحد آلاینده در مسیر رودخانه مخالف است

 کیومرث کلانتری  در نشست خبری رئیس سازمان محیط زیست کشور و استاندار اصفهان با اصحاب رسانه در محل استانداری اصفهان در پاسخ به سئوال خبرنگاری پیرامون وضعیت آلایندگی صنایع فولاد اظهار کرد: فولاد مبارکه در حال حاضر در فهرست صنایع آلاینده قرار ندارد.

وی افزود: فولاد مبارکه مدتی است میزان آلایندگی خود را کاهش داده است و میزان آلودگی آن در بازه استاندارد قرار گرفته است اما ذوب آهن هنوز در این فهرست قرار دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری راجع به توسعه پالایشگاه اصفهان تصریح کرد: تا به امروز این سازمان با توسعه پالایشگاه موافقت نکرده است بلکه وزارت نفت به دنبال بهسازی و نوسازی پالایشگاه اصفهان است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص مقررات محیط زیست در خصوص احداث کارخانه گچ، بیان کرد: شورای برنامه ریزی استان تصمیم گرفته است که سازمان محیط زیست هیچ خدماتی به این واحد ها تا شعاع 50 کیلومتری اصفهان ارائه ندهد.

کلانتری در پاسخ به سوال خبرنگاری راجع به احداث پالایشگاه و صنایع پتروشیمی در حاشیه رودخانه زاینده رود، ابراز کرد: این سازمان با احداث هرگونه واحد صنعتی غیر قابل جبران در بالا دست رودخانه مخالف است و پالایشگاهی که برخی اطلاع دارند در فریدن قرار دارد تنها یک واحد پتروشیمی بوده و با آن نیز مخالفت و از دستور کار خارج شد.

وی در ادامه اشاره کرد: از سوی دیگر این سازمان با احداث پالایشگاهی در شهر سامان در استان چهار محال و بختیاری مخالفت کرده که این مخالفت به دلیل اهمیت آب زاینده رود بوده و این سازمان با احداث هرگونه واحد آلاینده در مسیر اصلی و سرشاخه های رودخانه مخالف است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان در ادامه تشریح کرد: همچنین در کشور ما 5 رودخانه حفاظت شده هستند به دلیل اینکه زاینده رود و تالاب گاو خونی شرایطی را ندارند که بصورت طبیعی احیا شوند در این لیست قرار ندارند، البته بخشی از مناطق بالا دست زاینده رود از مناطق حفاظت شده به حساب می آید.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد